neděle 16. února 2014

RECENZE: Tajemství upírů - L. J. Smith


NÁZEV: Tajemství upírů

NÁZEV ORIGINÁLU: Secret Vampire
AUTOR: L. J. Smith
ŽÁNR: Fantasy, romantická
SÉRIE: Říše temnot
DÍL: První
STRAN: 240
NAKLADATELSTVÍ: Fragment
VĚK: 11+
ROK VYDÁNÍ: 2012
PROVEDENÍ: Brožovaná


HODNOCENÍ: 50 %

Šestnáctileté Poppy zbývá pár týdnů života. Trpí rakovinou slinivky a není šance na vyléčení. Její dlouholetý přítel James jí nabídne řešení. Tím však poruší přísné zákony Říše temnot a teď ho čeká trest za vyzrazení tajemství a za lásku k člověku. Bude mít Poppy dostatek odvahy, aby se dobrovolně stala upírem? Podaří se jim společně uniknout před nejhorším trestem? První díl tajemné série Říše temnot.

„Kde je Cliff a máma?“ Cliff Hilgard byl od tří let jejich
nevlastním otcem a byl ještě prudérnější než Phil.
„Cliff je v práci. Máma se obléká. Měla bys něco sníst,
nebo se naštve.“
„Jo, jo…“ Poppy se postavila na špičky, aby mohla
prohrabat skříňku. Našla krabici s Frosted Flakes, strčila
dovnitř ruku a delikátně vytáhla jeden lupínek. Snědla
ho jen tak, bez ničeho.
Není zase tak špatné, když je člověk malý a drobný.
Udělala několik tanečních kroků k lednici a do rytmu si
potřásala krabicí s cereáliemi.
„Jsem… sexy skřítek!“ zpívala a rytmicky při tom podupávala.
„No to tedy nejsi,“ řekl Phillip s šokujícím klidem.
„A proč si něco neoblíkneš?“
Poppy otevřela ledničku, přidržela dveře a sklonila
hlavu. Měla na sobě obrovské tričko, které nosila na spaní.
Vypadalo jako mini šaty. „Tohle je oblečení,“ prohodila
klidně a vyndala z lednice dietní kolu.

Máme tady novou sérii Říše temnot, kterou napsala L. J. Smith. Její známější série, jak někteří vědí, jsou Upíří deníky. Ty jsou zfilmované jako seriál. Který je, co si budeme říkat, stokrát lepší než knihy, které jsem ani neměla snahu dočíst. Knihy L. J. Smith jsou psané, jako by to psal žák prvního stupně. 

Musím říct, že Upíří tajemství je oproti Upířím deníkům lepší, ale zase ne tak o moc.
Ani nevím, jak popsat děj, abych neprozradila nic z toho mála, co se tam děje. Dovolím si říci jen to, co je napsáno v anotaci. Poppy má rakovinu, má pár týdnů, možná měsíců života. Její kamarád James, kterého tajně miluje, ji nabídne řešení, že ji promění na upíra. To se ovšem nesmí nikdo dozvědět, protože je to zakázané Říší temnot. Na scéně se objevuje obdoba Damona Salvatora, prostě a jednoduše ten „zlý“. Naláká Poppy, aby s ním utekla, protože nemá rád Jamese a chce se mu pomstít. Podaří se Jamesovi najít Poppy, když mu vůbec neřekla kam jde? Zachrání ji před odhalením, které by ji stálo život?

Kniha je sama o sobě bez děje. Na začátku se řeší Poppyna nemoc, poté je přeměna a šarvátky mezi Jamasem a bratrem Poppy a kromě útěku Poppy s bratrancem tam není nic, co by bylo napínavé. Nenašla jsem nic, co bych dala do plusů, i když jsem se dost snažila.

2 komentáře:

  1. Z Upírich denníkov som čítala len mini ukážku, no že by ma to nejak nadchlo, nemôžem povedať...Takže si neviem predstaviť či by ma nejaká jej ďalšia kniha. Inak vieš, že si k tomu článku vybrala obrázok Erika z True blood? :D

    OdpovědětVymazat

Děkuji za zpětnou vazbu. :) Komentáře typu dvouslovné věty: Hezký blog, recenze, knihy + Váš odkaz na blog nebudu publikovat. Nezlobte se. :) Nepřijde mi to jako upřímný komentář, ale jen jako reklama.