Krátké články o knihách

Nepřečtené knihy

Mám opravdu velkou hromadu nepřečtených knih, plus k tomu se další hromadí a hromadí. Znáte to, když si z knihovny přinesete jednu knihu, je to v pořádku. Nemáte dilema, trilema ani jiné lema, co číst dříve. Já většinou čtu to, co právě koupím, takže novinky v mé knihovně. Ale více nakupuji, než čtu a tak se z novinek brzy stanou staronky a zase pokukuju po těch nových. Tím pádem mám v knihovničce i knihy, které mám třeba i tři roky, ale zatím jsem je nečetla.

Rozhodla jsem se pro řešení. Znáte takové ty TBR.jar a podobné krabičky, kde máte lístky s nepřečtenými knihami? Já dlouho o něčem takovém přemýšlela a dnes jsem se dokopala k tomu. Abych si ji také vytvořila. Myslím, že psaním lístečků do mé krabičky mi zabere opravdu spooustu času, ale kdo říká, že to musí býti hned. Přemýšlela jsem dlouho nad názvem. TBR jar mi přišlo profláknuté. Různé jiné anglické zkratky a názvy nepřicházely v úvahu. Jsem Čech, tak to bude česky. Znáte film Hele vole, kde mám káru? Film špatný není, ale nepatří mezi mé oblíbené, zato jedna hláška určitě ano. A dáál? Dál už nic. A dáál? Vybavuje se vám? A tak jsem pojmenovala svou krabičku s nepřečtenými knihami.

Krásně voní po čokoládě, byla v ní původně instantní horká čokoláda. Je akorát velká. A teď dotaz na vás. Zajímají vás články blogerů, kde losují nepřečtenou knihu? Čtete tyto články? Líbí se vám název?


Zimní úklid

Jak takové šílenství vůbec začne? U mne to bylo tak, že jsem váhala u jedné z knih Patricie Briggs, zda-li ji už mám doma, nebo ne. Uvědomila jsem si, že mám v těch svých knihách asi nepořádek, když si neumím odpovědět na otázku: Mám ji?

Vytahala jsem tedy všechny knihy z regálů, z nočního stolku, z krabic a dalších tajných místeček a začala jsem dělat seznam. Ne, že bych někdy dříve seznam nedělala. To dělala, už mnohokrát, ale vždy jsem to psala do Wordu a nakonec jsem o něj nějakým záhadným způsobem přišla. Tudíž jsem konečně našla využití pro krásný sešit, který jsem si koupila a začala sepisovat.

Musím tedy říct, že to bylo super cvičení. Pokud se vám nechce cvičit a máte spoustu knih, tak je noste po deseti do pokoje tam a zpátky a určitě to na těle večer pocítíte.

Přítel protáčel oči, protože to není tak dávno, co jsem ty samé hromady nosila do pokoje a dělala si seznam knih nepřečtených na Databaziknih.cz, ale zjistila jsem, že to až tak moc přehledné není. Díky tomu, jsem věděla, kolik zhruba knih mám doma, ale i tak jsem nakonec byla překvapená.

Mám zde nějaké ty fotky z natáčení, tedy z počítání. :)


Začíná se zapisovat, opět do mé ruky začal foukat nevysvětlitelný vítr a já začala psát čím dál víc doprava. Jinak si to neumím vysvětlit.


Stránky se plní, ruce začínají pobolívat.
Zhruba větší polovina knih je už zapsána a čeká na odnesení zpět do poliček. Hlavně u série Písně ledu a ohně se záda prohla nejvíce. A Hraničářův učeň, kdo by to byl řekl, že těch knih je tolik.

Jak můžete vidět, mám především fantasy knihy, ale nejsou sami. Mělo to i své dobré stránky, knihy ze série, které jsem kupovala postupně jsou konečně vedle sebe. :)Po několika hodinách práce s bolavými svaly jsem se dobrala konce. Tedy mám celkem 241 knih. Z toho je tak dobrá půlka nepřečtená. Takže mám co dělat. A opravdu už přestat kupovat knihy. Ale znáte to, dáte si nějaký slib a ty jsou od toho, aby se porušovaly. :)


Plná polička a ta prázdná. Neumím si představit, že by ještě někdy měla být prázdná. Vypadá to smutně.

4 komentáře:

 1. Wow, krásná sbírka. Já se na něco podobného také chystám, jen na to nemám odvahu :D
  http://liscidoupeknih.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. :D Však počkej, jak budeš muset dělat něco důležitého, co se ti dělat nechce. :D Pak je najednou času, a úkolů, že nevíš, co dřív. :D

   Vymazat
 2. Tak do toho mám daleko, tak bohatá nejsem:D...

  OdpovědětVymazat
 3. Moc dobře vím jak se cítíš, 133 mých knih, to mám na celý rok vystaráno a stejně plánuju mega nákup na buxu XD XD

  OdpovědětVymazat

Děkuji za zpětnou vazbu. :) Komentáře typu dvouslovné věty: Hezký blog, recenze, knihy + Váš odkaz na blog nebudu publikovat. Nezlobte se. :) Nepřijde mi to jako upřímný komentář, ale jen jako reklama.